مناسب ترین لاستیک برای خودروی پراید

در
دسته بندی ها: آموزشی

پراید، نامی آشنا در صنعت خودرو سازی کشور و یکی از پرتراژترین خودروهای  موجود در بازار ایران می باشد. این خودرو به علت قیمت مناسب خودرو و لوازم جانبی آن نسبت به خودروهای دیگر بطور گسترده تری مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین این خودرو جزوء خودروهای صادراتی به عراق و سوریه می باشد. در این بازار که تنوع محصولات لاستیکی زیاد است ، یکی از سوالاتی که اکثر رانندگان این نوع خودرو این است که چه نوع لاستیکی مناسب پراید است. در نتیجه با توجه به لاستیک های متنوع و باکیفیت موجود در بازار باید خریدار قادر باشد تا بهترین لاستیک را برای خودرو خوی خریداری نمایید. در این مقاله بصورت کامل شما را از تمامی آنچه که در خرید لاستیک پراید باید مدنظر داشته باشید را مطلع سازیم. همراه ما باشید تا شما را برای خرید لاستیک مناسب برای پراید راهنمایی نماییم.

لاستیک مناسب پراید

یکی از نکاتی که باید در خرید لاستیک برای هر خودرویی به آن توجه نماییم این است که، حتما قبل خرید تایر در مورد آن تحقیق کرده باشیم. با توجه به بودجه، منطقه آب و هوایی محل زندگی، نوع خودور و… لاستیک مناسب برای خودروی خود را خریداری نماییم. در مقاله انواع لاستیک خودرو براساس نوع و کاربرد فصلی بطور کامل خرید لاستیک مناسب با توجه به منطقه آب و هوایی سکونت شما پرداختیم. اکنون باید با معنی اعداد حک شده بر روی لاستیک آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

اطلاعات کلیدی در هنگام خرید لاستیک خودرو

گاهی خریداران به علت نداشتن اطلاعات کافی در مورد لاستیک خودرو تنها به گفته های فروشنده اکتفا می نمایند ولی در اکثر مواقع این عدم آگاهی به ضرر خریدار منهی شده و فروشنده با توجه به اجناس موجود در فروشگاه خود اقدام به فروش محصولات گرانقیمت خود می نمایند. هرچند قیمت با کیفیت لاستیک خودرو رابطه مستقیم داشته، اما باید لاستیک مناسب خودروی خود را خریداری نمایید. تایرها صرف نظر از نوع برند شاخص های دیگری نظیر مقاومت در برابر ساییدگی، پهنا، فشار دارند که باید به ان اشاره کرد. همچنین اطلاعاتی هم بر روی تایر خودرو درج شده است که باید به ان توجه داشت.

بهترین زمان برای تعویض لاستیک

برای آنکه بدانید بهترین زمان برای برای تعویض لاستیک خودروی شما چه زمانی است، بهتر است از روی ظاهر به بررسی ان بپردازید. اگر لاستیک خودروی پراید شما دارای تورم، زدگی یا قاچ شدگی است حتما باید لاستیک خودروی خود را تعویض نمایید. نکته دیگر برای تعویض تایرها، بررسی آج لاستیک خودرو می باشد که اگر آج خودروی شما به کمتر از 1.7 میلی متر برسد زمان تعویض تایرها فرارسیده است.

از سه طریق می توانید آج خودروی خود را اندازه گیری نمایید:

  • با استفاده از ابزارهای مخصوص اندازه گیری آج خودرو که به علت هزینه بر بودن چندان مورد استقبال قرار نمی گیرد.
  • 2- توجه به شاخص مثلثی درج شده بر روی تایر: ابتدا کناره های تایر را به خوبی تمیز نمایید. این علامت مکان یک برآمدگی را بر روی تایر نمایان می نماید. نام این برآمدگی شاخص ساییدگی آج تایر می باشد. اگر آج تایرتان به اندازه ای ساییده شده باشد که بلندی آن ها با بلندی این شاخص برابر باشد باید لاستیک خود را تعویض نمایید.
  • استفاده از سکه: یک سکه 100 تومانی که فاصله بین سال ضرب سکه با عبارت ریال کمتر از 1.7 میلی متر می باشد. در نتیجه شما هنگامیکه از سال ضرب سکه این پول را داخل آج قرار دهید و بتوانیدکلمه ریال را مشاهده کنید باید لاستیک خودرو را تعویض نمایید.

و در نهایت تاریخ مصرف با توجه به کارکرد خودرو می باشد. طول عمر مفید تایرها با یکدیگر متفاوت می باشد. اما در حالت کلی تاریخ مصرف تایرها ما بین 5 تا 7 سال می باشد.

در شرایط عادی مقدار کارکرد خودرو پس از گذشت 80 هزار کیلومتر می باشد. عدم توجه به موارد بالا، احتمال ترکیدن لاستیک را در موقعیت های خطرناکی مانند سرعت بالا یا هنگام ترمزگیری یکدفعه وجود دارد که باعث به خطر افتادن جان سرنشینان خودرو می شود.

خرید لاستیک پراید

انتخاب لاستیک مناسب پراید

برای انتخاب لاستیک مناسب پراید با توجه به موارد گفته شده در بالا، بهتر است به دستورالعمل خودروی خود مراجعه نمایید. در این دستورالعمل لاستیک مناسب برای خودرو را بصورت اختصاصی توضیح داده است. سایز مناسب برای خودرو پراید مقادیر  13/65/175، 13/60/175 می باشد. باید به این نکته توجه داشت که شاخص های کیفی ذکر شده در کاتالوگ را با تایر خریداری شده هماهنگ باشد.

شما می توانید برای خرید لاستیک مناسب پراید از فروشگاه امیر تایر از دیگر خدمات رایگان ما استفاده نمایید.