آشنایی و معرفی برند دانلوپ

در
دسته بندی ها: آموزشی

دانلوپ تایرز تولیدکننده انواع لاستیک‌ها، برای خودروهای سواری، کامیون‌های کشنده، کامیون‌های سبک، اتومبیل‌های مسابقه، هواپیما، تجهیزات کشاورزی و همچنین کلیه لاستیک‌های ماشین‌آلات سنگین می‌باشد. همچنین از آنجاییکه این تایر از محبوبیت خاصی در بین رانندگان دارا می باشد بر ان شدیم تا با معرفی برند دانلوپ شما را با تاریخچه فعالیت این شرکت آشنا نماییم.

معرفی برند دانلوپ

برند دانلوپ در سال 1889 توسط جان بوید دانلوپ که موسس آن بود شکل گرفت. ایده شکل گیری این برند بیان شده است که آقای دانلوپ در حال تماشای بازی پسرش با سه چرخه ای که از تایرهای لاستیکی بدون باد که بر روی سنگفرش ها استفاده می کرد، بود. وی دریافت که این نوع لاستیک ها باعث کندی حرکت و عدم راحتی پسرش هنگام استفاده از این نوع لاستیک ها است.

پس اقای دانلوپ دست به کار شد و به منظور راحتی در بازی پسرش با سه چرخه اش، چرخ های سه چرخه را با لایه های لاستیکی نازکی پوشاند و آنها را با چسب به هم متصل کرد و در نهایت با استفاده از تلمبه آنها را باد کرد. به این ترتیپ دانلوپ اولین زمینه را برای تولید اولین لاستیک های بادی را پایه ریزی کرد. یک سال بعد در مسابقات دوچرخه سواری از تایرهای بادی دانلوپ استفاده شد. بلافاصله پس از آن دانلوپ اختراع خود را ثبت کرد و شروع به تحقیق و توسعه در زمینه بهبود ویژگی های تایر خود پرداخت. به زودی شرکت دانلوپ به شهرت رسید. در سال 1890، دانلوپ اولین کارخانه لاستیک سازی خود را در شهر دوبلین ایرلند به افتتاح رساندو سه سال بعد شعبه دیگر این کارخانه در شهر هاناو آلمان شروع به فعالیت کرد. تا سال 1895 محصولات کارخانه دانلوپ در کشورهای دیگر نظیر فرانسه و کانادا به فروش می رسید و کارخانه های دانلوپ در آمریکا و استرالیا راه اندازی شد. سه سال بعد یعنی در سال 1898، دانلوپ کارخانه خود را از دوبلین به کاونتری انگلستان و در سال 1902 به بیرمنگام منتقل کرد. این شرکت چند ملیتی پیشگام در عرصه تحقیق و توسعه لاستیک های تولیدی برای افزایش کیفیت محصولات خود بوده است. یکی از اهداف شرکت دانلوپ از دیرباز تاکنون تولید محصولات با کیفیت باری ارتقای عملکرد وسایل نقلیه و بهبود حس رانندگی در بین افراد می باشد. این شرکت در بین سال های 1950 تا 1977 یکی از حامیان مالی و تامین ککندگان اصلی مسابقات فرمول یک و موتورسواری بود. در سال 1985 شرکت دانلوپ به علت بدهی و مشکلات سنگین مالی توسط شرکت بی تی آر خریداری شد و تمام دارایی ها از جمله استفاده از نام دانلوپ به شرکت صنایع لاستیک سومیتومو واگذار شد. در سال 1999 شرکت سومیتومو و گودیر طی یک سرمایه گذاری مشترک با هدف تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده تایرهای دنیا فعالیت خود را آغاز نمودند.

دانلوپ جزو شرکت های پیشگام در به وجود اوردن تکنولوژی های جدید و نو در زمینه تولید لاستیک می باشد. این شرکت با تولید انواع تایرهای گرند تور و تایرهایی با عملکرد بالا تخصص خوبی در تولید تایرهای با کیفیت و استاندارد بالا می باشد. از جمله مشتریان این شرکت می توان به مرسدس، بی ام و، لکسوس، بنتلی  را نام برد که از لاستیک های این شرکت به عنوان لاستیک های فابریک برای خودروهای تولیدی خود استفاده می نمایند.

معرفی برند دانلوپ

چرا باید از لاستیک های دانلوپ استفاده کرد؟

در ادامه معرفی برند دانلوپ، همانطور که بالا اشاره شد این شرکت با انجام سرمایه گذاری، تحقیق و توسعه ای که بر روی تایرهای تولیدی خود داشته است توانسته است محصولات تخصصی و باکیفیتی را متناسب با نیاز مشتریان تولید کند. دانلوپ با هر آب و هوا و جاده ای تارهای تخصصی تولید نموده است. یکی از نوآوری های لاستیک دانلوپ فن آوری Noies Shield Technology  است که باعث کاهش 50 درصدی لرزش و سر و صدا در خودرو می شود .

1-   Direzaa  : لاستیک های تابستانه با عملکرد بالا

2-   Grand Trek : مخصوص وانت ها و SUVها

3-   Signature : برای تجربه یک رانندگی راحت

4-   Graspic  : لاستیک های زمستانه که باعث افزایش چسبندگی خودرو می شود

5-   SP : لاستیک های چهار فصل

6-   Sp Sport – Sp SportMaxx : لاستیک هایی با عملکرد بالا برای خودروهای لوکس و اسپرت

ویژگی های لاستیک دانلوپ:

به عقیده بسیاری از رانندگان کنترل خوردو در سرعت های بالا و همچنین پیچ ها دو عامل مهمی است که باید در هنگام خرید لاستیک خودرو به آن توجه داشت. استفاده از فناوری Multi Radius Tread در کارخانجات دانلوپ سبب شده است تا فشار وارده به تایرها بطور یکنواخت به سایر سطوح منتقل شود. همچنین در ترکیب آج های تایرهای تولیدی از Silica Plus Compound  برای بهبود بخشیدن به ترمز گیری و شتاب گیری استفاده شده است.

دیگر عاملی که در خرید تایرها اهمیت دارد میزان طول عمر لاستیک ها می باشد. در این زمینه نیز دانلوپ با استفاده از فناوری های زیاد در تولید تایرها توانسته است تا عمر مفید لاستیک ها را به مراتب تایرهای دیگر بهبود ببخشد.

قیمت لاستیک دانلوپ

در این مقاله سعی نمودیم با معرفیبرند دانلوپ شما را با تاریخچه و ویژگی های تایرهای این شرکت بیشتر آشنا نماییم. هرچند دانلوپ یکی از تایرهای پرطرفدار در سطح جهان می باشد، ولی به علت مشکلات تحریمی این برند مطرح در ایران نمایندگی رسمی ندراد. به همین دلیل فروشگاه امیر تایر به عنوان فروشگاه تخصصی رینگ و لاستیک سعی نموده است تا با عرضه محصولات  شرکت دانلوپ با بهترین قیمت کمکی کوچک را مخاطبان و کاربران سایت خود داشته باشد