لاستیک مناسب برای پژو 405

در
دسته بندی ها: آموزشی

یکی از سوالاتی که اکثر رانندگان این نوع خودروها این است که چه نوع لاستیکی مناسب است. در نتیجه با توجه به لاستیک های متنوع و باکیفیت موجود در بازار باید خریدار قادر باشد تا بهترین لاستیک را برای خودرو خوی خریداری نمایید. در این مقاله بصورت کامل شما را از تمامی آنچه که در خرید لاستیک پراید باید مدنظر داشته باشید را مطلع سازیم. همراه ما باشید تا شما را برای خرید لاستیک مناسب برای پژو 405 راهنمایی نماییم.

از جمله محبوب ترین خودروهای دهه هشتاد میلادی در اروپا، پژو 405 می باشد. این خودرو از سال 1369 توسط ایران خودرو  با عقد قراردادی با شرکت پژو فرانسه مورد تولید قرار گرفت. این خودرو با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش یکی از پر فروش ترین خودروهای تولیدی ایران خودرو می باشد. این خودرو از زمان تولید تاکنون بارها مورد تغییر قرار گرفته است. این خودرو با توجه به اینکه دهه ها از تولید ان می گذرد، دیگر یک خودروی مدرن نیست با این حال همچنان خودرویی محبوب نزد اکثر رانندگان به شمار می رود.

از جمله ویژگی های فنی این خودرو می توان به موتور 4 سیلندر 8 سوپاپ با حجم موتور 1761 سی سی اشاره کرد. این خودرو دارای قدرت 97 اسب بخار در 6000 دور و انتقال نیرو دیفرانسیل جلو می باشد.

لاستیک مناسب برای پژو 405

این خودرو در تیپ های متفاوت به تولید رسیده است. خودروهایی نظیر پژو روآ یا پژو آردی،  Glx405  اشاره کرد که این خودرو در ناوگان تاکسیرانی نیز استفاده می شود. در نتیجه تقاضا برای خرید این نوع لاستیک نسبتا بالا می باشد. به دلیل قیمت نسبتا بالای لاستیک های وارداتی اکثر افراد به دنبال استفاده از لاستیک های با کیفیت ایرانی می باشد.

در این مطلب بصورت کامل شما را با لاستیک مناسب برای پژو 405 آشنا نماییم تا بتوانید بصورت آگاهانه به خرید این نوع لاستیک اقدام کنید.

هرچند قیمت با کیفیت لاستیک خودرو رابطه مستقیم داشته، اما باید لاستیک مناسب خودروی خود را خریداری نمایید. تایرها صرف نظر از نوع برند شاخص های دیگری نظیر مقاومت در برابر ساییدگی، پهنا، فشار دارند که باید به ان اشاره کرد. همچنین اطلاعاتی هم بر روی تایر خودرو درج شده است که باید به آن توجه داشت. لاستیک مناسب برای تمامی خودروهای سواری شامل سه عدد می باشد. این اعداد شامل: پهنای لاستیک، فاق لاستیک، سایز رینگ می باشد.

لاستیک مناسب برای پژو 405

برای پژو 405 از چه لاستیکی استفاده کنیم:

سایز استاندارد لاستیک مناسب برای پژو 405، 185/65R 14 می باشد. 185 شامل پهنای لاستیک، 65 فاق یا نسبت ارتفاع به عرض لاستیک می باشد. R نشانه لاستیک رادیال و عدد 14 قطر تایر به اینچ می باشد.

همچنین شما می توانید از لاستیک هایی با سایزهای 195/60R 14  و 205/60R 14   نیز برای این خودرو استفاده کنید.

همانطور که در بالا اشاره شد سایز مناسب و استاندارد رینگ برای این خودرو سایز 14 می باشد، ولی می توانید از لاستیک های پهن با رینگ های بزرگتر استفاده نمایید. یکی از دلایلی که باعث می شود تا اکثر جوانان به سمت لاستیک با رینگ های پهن بروند ظاهر اسپرت آن می باشد. یکی دیگر از دلایل استفاده از این نوع لاستیک ها چسبندگی بهتر لاستیک با سطح زمین می باشد که باعث افزایش تعادل خودرو در هنگام رانندگی می باشد.

با توجه به وجود شرکت های لاستیک سازی در ایران نظیر بارز، کویرتایر، یزد تایر، گلدستون، دنا می توانید از برندهای ایرانی که دارای قیمت مناسب تری می باشد استفاده نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید از برندهای خارجی نظیر رودستون، هانکوک که دارای کیفیت مطلوب تری نسبت به لاستیک های ایرانی به علت تکنولوزی بالایی که در ساخت آن بکار رفته استف استفاده نمایید. اما در نظر داشته باشید که قیمت این نوع لاستیک ها به مراتب بیشتر از لاستیک های ایرانی می باشد. برای تهیه لاستیک مناسب برای خودروی پژو 405 می توانید از این قسمت اقدام نمایید.