لاستیک مناسب برای پژو 206

در
دسته بندی ها: آموزشی

یکی از سوالاتی که اکثر رانندگان این نوع خودروها این است که چه نوع لاستیکی مناسب است. در نتیجه با توجه به لاستیک های متنوع و باکیفیت موجود در بازار باید خریدار قادر باشد تا بهترین لاستیک را برای خودرو خوی خریداری نمایید. در این مقاله بصورت کامل شما را از تمامی آنچه که در خرید لاستیک پراید باید مدنظر داشته باشید را مطلع سازیم. همراه ما باشید تا شما را برای خرید لاستیک مناسب برای پژو 206 راهنمایی نماییم.

لاستیک مناسب برای پژو 206

پژو 206 یکی از پرطرفدارترین خودروی های موجود در کشور می باشد. گستردگی خدمات ارائه شده این خودرو در ایران به عنوان یک مزیت محسوب شده است. پژو 206 یکی از پرفروش ترین خودروهای سواری تولیدی شرکت پژو فرانسه می باشد. شرکت پژو در سال 1990 با رقبای سرسختی همچون فورد، فولکس واگن رقابت می کرد اما همچنان به تولید و فروش محصولات خود ادامه می داد. این شرکت در سال 1998بعد از تولید خودروی 205 اقدام به تولید پژو 206 نمود که تا سال 2010 تولید آن ادامه داشت. این خودرو بین سالهای 2001 تا 2003 عنوان پرفروش ترین خودرو در اروپا شناخته می شد. این شرکت با داشتن کارخانه های مونتاژی در ایران، انگلستان، برزیل، آرژانتین توانسته است تا بیشترین فروش خود را در انگلستان، آلمان، فرانسه، اسپانیا ثبت نماید. یکی از دلالیل محبوبیت این خودرو مربوط به جذابیت ظاهری، مصرف سوخت کمتر، قیمت مناسب خودرو نسبت به خودروهای موجود در سطح بازار می باشد. در ایران نیز ایران خودرو تاکنون تغییراتی را در نمونه اولیه ان پدید اورده است که منجر به تولید 6 تیپ خودرویی از پژو 206 مانند پژو 206 تیپ 2، پژو 206 تیپ 5، پژو 207، رانا و… نموده است.

یکی از نکاتی که باید در خرید لاستیک برای هر خودرویی به آن توجه نماییم این است که، حتما قبل خرید تایر در مورد آن تحقیق کرده باشیم. با توجه به بودجه، منطقه آب و هوایی محل زندگی، نوع خودور و… لاستیک مناسب برای خودروی خود را خریداری نماییم.

هرچند قیمت با کیفیت لاستیک خودرو رابطه مستقیم داشته، اما باید لاستیک مناسب خودروی خود را خریداری نمایید. تایرها صرف نظر از نوع برند شاخص های دیگری نظیر مقاومت در برابر ساییدگی، پهنا، فشار دارند که باید به ان اشاره کرد. همچنین اطلاعاتی هم بر روی تایر خودرو درج شده است که باید به آن توجه داشت. سایز لاستیک برای هر خودرو متفاوت می باشد و بر اساس پهنا و قطر رینگ سنجیده می شود. برای مشخص شدن سایز لاستیک خودرو بهتر است تا به دفترچه راهنمای خودرو یا تایر فابریکی که بر روی خودرویتان نصب است مراجعه نمایید. در صورت نصب لاستیکی که مناسب پژو 206 نباشد باعث کاهش عملکرد خودرو و لاستیک، افزایش مصرف سوخت، کاهش ایمنی خودرو می شوید.

سایز لاستیک کلیه خودروهای سواری، ترکیبی از سه عدد است. سایز فابریک و استاندارد لاستیک 206 که بر روی دیواره لاستیک هم حک شده عبارت است 

لاستیک مناسب برای پژو 206

سایز استاندارد لاستیک پژو 206 برای تیپ های مختلف آن  185/65R 14 می باشد. در صورت استفاده از لاستیک های پهن می توانید از 195/60R 14  و 205/60R 14  برای جایگزین کردن به جای سایز فابریک در لاستیک پژو 206 استفاده نمایید. 

با توجه به وجود شرکت های لاستیک سازی در ایران نظیر بارز، کویرتایر، یزد تایر، گلدستون، دنا می توانید از برندهای ایرانی که دارای قیمت مناسب تری می باشد استفاده نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید از برندهای خارجی نظیر رودستون، هانکوک که دارای کیفیت مطلوب تری نسبت به لاستیک های ایرانی به علت تکنولوزی بالایی که در ساخت آن بکار رفته استف استفاده نمایید. اما در نظر داشته باشید که قیمت این نوع لاستیک ها به مراتب بیشتر از لاستیک های ایرانی می باشد. برای تهیه لاستیک مناسب برای خودروی پژو 206 می توانید از این قسمت اقدام نمایید.