لاستیک مناسب برای پژو پارس

در
دسته بندی ها: آموزشی

یکی از سوالاتی که اکثر رانندگان این نوع خودرو این است که چه نوع لاستیکی برای پژو پارس مناسب است. در نتیجه با توجه به لاستیک های متنوع و باکیفیت موجود در بازار باید خریدار قادر باشد تا بهترین لاستیک را برای خودرو خوی خریداری نمایید. در این مقاله بصورت کامل شما را از تمامی آنچه که در خرید لاستیک پراید باید مدنظر داشته باشید را مطلع سازیم. همراه ما باشید تا شما را برای خرید لاستیک مناسب برای پژو پارس راهنمایی نماییم.

لاستیک مناسب برای پژو پارس

پژو پارس یا همان پرشیا یکی از خودروهای محبوب در بین رانندگان ایرانی می باشد. این خوردو ساخت ایران خودرو بوده که از نظر ظاهری مشابه خودروی خودروی 405 می باشد که تغییر چهره داد. این خوردو در مدل های پژو پارس سال، LEX، LX روانه بازار شده است که تفاوت انها در نوع موتور، قدرت موتور و میزان سوخت مصرفی می باشد. این خودرو به علت جا دار بودن یکی از خودروهای پرطرفدار خانواده های ایرانی می باشد. همچنین با توجه به ویژگی های فنی که برای این خودرو برشمردیم، برای حضور در انواع شرایط آب و هوایی و جاده ای ایران مناسب می باشد.

این خودرو جزو دسته خودروهایی می باشد که اکثر افراد تمایل به اسپرت کردن آن دارند. حتی اگر شما تمایلی برای اسپرت کردن این خودرو نداشته باشید باز باید بطور معمول بعد از هر 80 هزار کیلومتر لاستیک های خود را تعویض نمایید. برای این منظور باید در انتخاب تایر و لاستیک خودروی خود نهایت دقت را داشته باشید تا هم در هزینه های مصرفی صرفه جویی نمایید و هم عمر مفید خودرو را افزایش دهید.

در این مطلب با لاستیک مناسب برای پژو پارس و لاستیک فابریکی آن برای مدل های مختلف این خودرو بیشتر شامل لاستیک ایرانی و خارجی، مزایا و معایب استفاده از لاستیک پهن بیشتر آشنا می شوید

سایز لاستیک مناسب برای پژو پارس

شاید یکی از سوالات متداول در بین رانندگان این خودرو این باشد سایز لاستیک مناسب برای پژو پارس چیست بطوری مطابق با استانداردهای کیفی این محصول باشد و باعث تجربه و کیفیت بهتر رانندگی این نوع خودرو شود؟

در ابتدا لازم است تا با اعداد حک شده بر روی انواع لاستیک ها آشنا شویم. این اعداد شامل پهنای لاستیک، ارتفاع لاستیک، قطر رینگ می باشد. سایز فابریک و استاندارد لاستیک مناسب برای پژو پارس 14R65/185 می باشد که برای برخی از مدل های ارائه شده دارای سایز 15R65/185 با رینگ آلومینیومی می باشد. توجه داشته باشید که این سایز استاندارد لاستیک برای پژو پارس است و نباید باریکتر از این مقدار را برای خودروی خود استفاده نمود چرا که با اضافه شدن وزن حتی بصورت کم باعث فشار به لاستیک ها شده و باعث ترکیدگی و وارد امدن خسارات جانی و مالی به شما می شود.  همچنین شما می توانید از لاستیک با پهنای 195و 205 نیز استفاده نمایید.

در ادامه به بررسی استفاده از لاستیک های پهن برای این نوع خودرو می پردازیم:

از مزایای استفاده از لاستیک برا این خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از لاستیک های پهن برای این نوع خودروها باعث زیبایی و تاثیرگذاری در شکل طاهری خوردوی شما می شود.
  • زمانی که از لاستیک پهن استفاده می نمایید سطح تماس خودروی شما سطح جاده بیشتر می شود در نتیجه اصطکاک خودرو با زمین بیشتر شده که باعث تاثیر بر روی فرمان پذیری خودرو و تعادل بهتر آن می شود.
  • استفاده از لاستیک های پهن باعث می شود تا مسافت ترمزگیری به شدت کاهش یابد در نتیجه هنگام ترمز کردن ایست زود هنگامی داشته باشید.

پس از برشمردن مزایای استفاده از لاستیک های پهن بهتر است تا با معایب استفاده از این لاستیک ها هم آشنا شویم:

  • در جادهای لغزنده تاثیر لاستیک های پهن باعث لغزش بیشتر خودرو می شود. زیرا اج های این نوع لاستیک پهن تر از لاستیک های معمول بوده که باعث می شود تا خروج اب دیرتر اتفاق بیافتد در نتیجه چسبندگی لاستیک با سطح جاده کاهش می یابد.
  • استفاه از لاستیک های پهن باعث شده تا انرژی بیشتری را برای به حرکت درآوردن خودرو نیاز باشد در نتیجه مصرف سوخت شما نیز بالا می رود.
  • استفاده از لاستیک های پهن تر از موارد اشاره شده باعث آسب به قسمت جلوبندی خودرو می شود.
لاستیک مناسب برای پژو پارس

بهترین لاستیک برای پژو پارس کدام است ؟

برندهای ایرانی و خارجی زیادی وجود دارد که مطابق با سایز لاستیک های مناسب برای پژو پارس تولید شده است.  از محبوب ترین برندهای خارجی در ایران می توان به کومهو، نکستن، رودستون و… اشاره کرد و از برندهای ایرانی می توان به بارز، گلدستون، کویرتایر، یردتایر را نام برد.

تایرهای خارجی به علت استفاده از تکنولوژی های برتر در زمینه تولید تایر به مراتب بهتر از لاستیک های ایرانی می باشد که البته این بالا بودن کیفیت باعث می شود تا شما هزینه بیشتری را برای تهیه آنها صرف نمایید. البته با کمی تحقیق و جستجو می توتانید از بین برندهای ایرانی مناسب ترین برند ایرانی تولید کننده لاستیک را برای خودروی خود پیدا نمایید و با صرف هزینه مناسب لاستیک مناسب برای خودروی پژو پارس خود را خریداری نمایید.

فروشگاه امیرتایر با عرضه تولیدات محصولات ایرانی و خارجی می تواند شما را در راستای بهترین و مناسب ترین لاستیک برای این نوع خودروها راهنمایی کند. برای تهیه لاستیک مناسب برای خودروی پژو پارس  می توانید از این قسمت اقدام نمایید.