لاستیک مناسب برای دنا

در
دسته بندی ها: آموزشی

یکی از سوالاتی که اکثر رانندگان این نوع خودروها این است که چه نوع لاستیکی مناسب است. در نتیجه با توجه به لاستیک های متنوع و باکیفیت موجود در بازار باید خریدار قادر باشد تا بهترین لاستیک را برای خودرو خوی خریداری نمایید. در این مقاله بصورت کامل شما را از تمامی آنچه که در خرید لاستیک دنا  باید مدنظر داشته باشید را مطلع سازیم. همراه ما باشید تا شما را برای خرید لاستیک مناسب دنا راهنمایی نماییم.

لاستیک مناسب برای دنا

لاستیک مناسب دنا

یکی دیگر از محصولات ایران خودرو دنا می باشد که همان سمند بهینه شده است که در سال 1393 روانه بازار شد.  قرار بود این خودرو جایگزین خودروهای 405، سمند، پارس شود.  این نوع خودرو در دو مول ال‌ایکس با موتورهای ای‌اف ۷ بنزینی و پایه گازسوز و ای‌ال‌ایکس با موتورای‌اف ۷ توربو شارژ روانه بازار شده است. این خوردو از کیفیت ساخت مناسبی برخوردار می باشد. دنا پلاس با تغییراتی که در ظاهر آن ایجاد شده است، توانسته از مدل قبلی خود پروفروشتر نیز باشد.

همانطور که می دانید همیشه دو پارامتر مهم بر روی کیفیت لاستیک های یک خودرو تاثیرگذار است:

  • سایز لاستیک
  • برند لاستیک

در مرحله اول برای خرید لاستیک مناسب خودروی خود باید به سایز لاستیک توجه داشت. باری اطمینان از خرید سایز لاستیک مناسب خودروی خود لازم است تا با مراجعه به دفترچه راهنمای خودروی خود اقدام به خرید لاستیک مناسب برای خودروی خود نمایید. در مرحله بعدی انتخاب برند  تایر برای خرید می باشد. انتخاب برند خوب برای لاستیک خودروی شما از بین برندهای ایرانی و خارجی می تواند به شما در رانندگی ایمن و در بالابردن عملکرد بهتر خوردوی شما تاثیرگذار باشد. اگرچه لاستیک های ایرانی موجود در بازار دارای کیفیت مطلوبی می باشد اما کیفیت و تکنولوژی که در ساخت لاستیک های خارجی استفاده شده است به مراتب بهتر از تایرهای ایرانی می باشد. بطور کلی بر اساس تجربه ای که در طی سال ها فعالیت خود و همچنین بازخورد مشتریانمان، از بین لاستیک های ایرانی و خارجی؛ بارز، کویرتایرو یزدتایر، هانکوک را به شما پیشنهاد می دهیم.

گاهی رانندگان برای افزایش تعادل و فرمان پذیری بهتر اقدام به تغییر سایز لاستیک فابریکی خودرو خود می کنند. نکته ای که باید به ان توجه کرد این است که نباید از سایزهای خیلی کوچکتر یا بزرگتر از سایز لاستیک استاندارد برای خودروی خود استفاده نمود، چرا که منجر به خرابی جلوبندی خودوری شما می شود.

لاستیک مناسب برای دنا

ایران خودرو برای این نوع خودرو از لاستیک با سایزهای 15/65/185 و 15/60/195 استفاده می نماید. عدد سه رقمی حک شده بر روی این تایرها نشان دهنده پهنای لاستیک می باشد که یکی از عوامل مهم در تاثیرگذاری بر روی کیفیت رانندگی خودروهاست. دو رقم بعدی نشاندهنده ارتفاع فاق تایر و مورد آخر بیانگر قطر رینگ می باشد.  دو سایزی که در بالا بیان شد سایز استاندارد برای خودروی دنا می باشد ولی شما می توانید از لاستیک های پهن تر یعنی 15/60/205 و 15/60/195 نیز استفاده نمایید و ان را جایگزین لاستیک فابریکی خودروی خود نمایید. ای نکته را به خاطر داشته باشید که نباید از لاستیک های باریکتر از لاستیک های فابریکی این خوردو استفاده نمایید، چرا که احتمال پارگی لاستیک شما به دلیل فشاری زیادی که به تایرهایتان ایجاد می شود بالا می رود که حتی منجر به خسارات جانی می شود.

همیشه در خرید لاستیک مناسب برای خودروی خود به این نکات دقت داشته باشید:

  • هیچگاه از لاستیک هایی با سایز کوچکتر از لاستیک فابریکی خوردو به علت احتمال در ترکیدن و همچنین آسیب به جلوبندی خودور استفاده ننمایید.
  • از لاستیک های بسیار پهن که مناسب خوردوی شما طراحی نشده است خودداری نمایید، چرا که باعث گیر کردن لاستیک به گلگیر شما می شود.
  • بهتر است که در صورت امکان هنگام تعویض لاستیک های خود هر چهار تایر خود را تعویض نمایید.

شما می توانید برای خرید لاستیک مناسب خودروی دنای خود از فروشگاه امیرتایر از این قسمت اقدام نمایید، همچنین با خرید لاستیک از فروشگاه امیرتایر خدمات نصب و بالانس برای شما بصورت رایگان انجام می پذیرد.