بهترین لاستیک برای ال 90

در
دسته بندی ها: آموزشی

یکی از سوالاتی که اکثر رانندگان این نوع خودروها این است که چه نوع لاستیکی مناسب است. در نتیجه با توجه به لاستیک های متنوع و باکیفیت موجود در بازار باید خریدار قادر باشد تا بهترین لاستیک را برای خودرو خوی خریداری نمایید. در این مقاله بصورت کامل شما را از تمامی آنچه که در خرید لاستیک ال90  باید مدنظر داشته باشید را مطلع سازیم. همراه ما باشید تا شما را برای خرید لاستیک مناسب دنا راهنمایی نماییم.

بهترین لاستیک برای ال 90

یکی از دیگر از محصولات با کیفیت ایران خودرو ال 90 می باشد. این خودرو در بین مصرف کنندگان ایرانی با نام های ال 90، تندر 90، لوگان شناخته می شود. این خودرو یکی از بهترین خودروها در میان خودروهای هم رده موجود در بازار می باشد. تندر 90 متعلق به شرکت خودروسازی رنو فرانسه می باشد که طی قراردادی که بین این شرکت و شرکت ایران خودرو منعقد گردید، راهی بازار ایران شد.  صادارت این خودرو به کشورهای روسیه، برزیل، هندف مراکش و… راه یافت. این خودرو در حال حاضر توسط ایارن خودرو و پارس خودرو مونتاز می گردد. طی اطلاعیه ای شرکت رنو اعلام کرد که این خودرو حاصل سال ها تحقیق و توسعه مهندسین و مسئولین این کمپانی برای تولید محصولی با قیمت مناسب و بهترین کیفیت بود. این خودرو در عین کم مصرف بودن از نظر سوخت دارای قیمتی ارزان می باشد که دارای ایمنی بالایی می باشد. ال90 موفق شده است تا 3 ستاره ایمنی از موسسه معتبر اروپایی “ENCAP” کسب نماید.

این خودرو یکی از ایمن ترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو می باشد. این خودرو به واسطه مشخصات فنی مناسب خود، توانست بازار خودروی ایران را به دست آورد و یکی از محصولات محبوب میان خودروهای میان رده شد.

یکی از مسائلی که باعث ایمنی هر خودرویی می شود توجه به ایمنی و نگهداری آن می باشد. از جمله مواردی که برای ایمنی خودرو باید در نظر داشت، استفاده از لاستیک مناسب برای هر خودرو است.

سایز لاستیک مناسب برای ال 90

لاستیک مناسب برای خودروی ال90 سایز 18/65/185 می باشد که بصورت فابریکی توسط کارخانه بر روی خودروهای تولیدی خود نصب می کنند.

یکی از مشکلاتی که صاحبان این خودرو به آن اشاره می کنند، به علت وزن بالای ال90 ، تعادل خودرو در سرعت های بالا سخت است. همچنین لاستیک فابریکی این خودرو دارای ارتفاع بیشتری می باشد که باعث شده تا در سرعت های بالا تعادل خودرو از بین برود. به همین دلیل بیشتر رانندگان این خودرو تمایل دارند تا از لاستیک های پهن استفاده نمایید.

برای این منظور می توانید از لاسیتک هایی با سایز 15/60/205 و 15/60/195 استفاده نمایید.

بهترین لاستیک برای ال 90

بهترین سایز لاستیک برای ال 90

همانطور که در بالا اشاره شد هرچند بهترین سایز لاستیک برای هر خودرویی، استفاده از لاستیک فابریک آن است ولی در مورد خودروی ال 90 این قضیه برعکس است. استفاده از لاستیک های پهن در خودروهای ال90 باعث کمک به فرمان پذیری بهتر و حفظ تعادل خودرو در سرعت های بالا و جاده های لغزنده می شود.

اگر قصد خرید لاستیک مناسب برای خودروی ال 90 خود دارید حتما به این نکات دقت نمایید:

  • به هیچ عنوان از لاستیک های کوچکتر از لاستیک های فابریکی استفاده نمایید.
  • استفاه از لاستیک های پهن تر از لاستیک های معرفی شده باعث آسیب دیدن جلوبندی خودرو می شود.
  • اگر قصد تعویض لاستیک برای خودروی خود را دارید حتما هر چهار چرخ لاستیک را تعویض نمایید در غیر این صورت، تعویض لاستیک های جلویی خودرو در اولویت می باشد.

با توجه به وجود شرکت های لاستیک سازی در ایران نظیر بارز، کویرتایر، یزد تایر، گلدستون، دنا می توانید از برندهای ایرانی که دارای قیمت مناسب تری می باشد استفاده نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید از برندهای خارجی نظیر رودستون، هانکوک که دارای کیفیت مطلوب تری نسبت به لاستیک های ایرانی به علت تکنولوزی بالایی که در ساخت آن بکار رفته استف استفاده نمایید. اما در نظر داشته باشید که قیمت این نوع لاستیک ها به مراتب بیشتر از لاستیک های ایرانی می باشد. فروشگاه امیرتایر با عرضه تولیدات محصولات ایرانی و خارجی می تواند شما را در راستای بهترین و مناسب ترین لاستیک برای این نوع خودروها راهنمایی کند. برای تهیه بهترین لاستیک برای ال 90 خود می توانید از این قسمت اقدام نمایید.